Zan

zan
Flick Fan - 22 Film Ratings
Member Since: 05 Jul 2011
Location: Australia

more Recent Ratings

70 43% Tomorrowland (2015) - Rated 09 Jun 2015
88 75% Up (2009) - Rated 06 Jan 2013
50 15% Chernobyl Diaries (2012) - Rated 06 Jan 2013
"Filmed in hand-held camera style. Suspense/soft-horror about a group of American 20-something tourists who go on a dodgy tour to Chernobyl and encounter more than they bargained for"
95 95% The Incredibles (2004) - Rated 06 Jan 2013
"Great dialogue between Bob and Helen (Mr Incredible and Elastagirl) as husband and wife. As usual, Pixar does a very entertaining movie for the whole family"
70 43% John Carter (2012) - Rated 06 Jan 2013
"Surprisingly, not too bad for a movie about a man from the 1800s transported to a futuristic Mars. Wierd but entertaining. From memory lots of death and destruction but possibly passable for family watching."
70 43% Real Steel (2011) - Rated 06 Jan 2013
"Rocky movie involving Robot boxers, back-story is a deadbeat dad who comes good. Family Friendly."
80 56% Super 8 (2011) - Rated 23 Jul 2012
95 95% Brave (2012) - Rated 23 Jul 2012
85 68% The Lion King (1994) - Rated 08 Nov 2011
90 84% Wallace & Gromit in A Close Shave (1995) - Rated 08 Nov 2011