yavtonomov
Recent Ratings
Check out yavtonomov's...
80 37% | Intouchables (2011) - Rated 06 Feb 2018 |
95 78% | The Hunt for Red October (1990) - Rated 06 Feb 2018
"Great (if a little bit naive) story, beautiful cinematics, fine cast and fantastic soundtrack result in a powerful, exciting movie, which is a pleasure to watch long after the Cold War and Perestroyka are over."
|
99 89% | Nausicaä of the Valley of the Wind (1984) - Rated 06 Feb 2018 |
90 57% | Alice in Wonderland (2010) - Rated 06 Feb 2018 |
93 68% | The Silence of the Lambs (1991) - Rated 06 Feb 2018 |
93 68% | Robin Hood (2010) - Rated 06 Feb 2018
"If not very exciting, it is a very believable story, which, unlike many other Robin Hood movies, encourages to take it seriously. It is, however, a bit lengthy..."
|
90 57% | Something's Gotta Give (2003) - Rated 06 Feb 2018 |
50 1% | Stuart Little (1999) - Rated 06 Feb 2018 |
75 25% | Reign of Fire (2002) - Rated 06 Feb 2018 |
97 86% | Labyrinth (1986) - Rated 06 Feb 2018 |