wisemind

wisemind
Flick Fan - 28 Film Ratings
Member Since: 20 Feb 2011
Location: Alberta, Canada

more Recent Ratings

98 96% The Book of Eli (2010) - Rated 16 Apr 2012
"Awesome message in a rather violent movie."
98 96% Courageous (2011) - Rated 22 Nov 2011
"This is an excellent movie for anybody who either is a father or has a father. Great action. Good story line and excellent conclusion."
92 69% Marnie (1964) - Rated 22 Nov 2011
92 69% Sybil (1976) - Rated 12 Apr 2011
90 41% Sybil (2007) - Rated 12 Apr 2011
92 69% The Snake Pit (1948) - Rated 05 Apr 2011
93 82% K-PAX (2001) - Rated 17 Mar 2011
"An excellent movie that kept me thinking even after the end."
90 41% The Machinist (2004) - Rated 13 Mar 2011
94 87% Girl, Interrupted (1999) - Rated 11 Mar 2011
"Very interesting and captivating movie about life with Borderline Personality Disorder."
90 41% A Beautiful Mind (2001) - Rated 20 Feb 2011