upachaya

upachaya
Movie Buff - 109 Film Ratings
Member Since: 09 Oct 2014
Location: California, USA

more Recent Ratings

75 67% Point Blank (1967) - Rated 27 Mar 2015
"Lee Marvin is always watchable... this version slower than the later remake with Mel Gibson."
80 77% Lolita (1962) - Rated 09 Oct 2014
68 50% Shooter (2007) - Rated 09 Oct 2014
22 14% The Departed (2006) - Rated 09 Oct 2014
75 67% The Karate Kid (1984) - Rated 09 Oct 2014
90 92% Good Morning, Vietnam (1987) - Rated 09 Oct 2014
80 77% The Game (1997) - Rated 09 Oct 2014
30 16% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 09 Oct 2014
70 55% Magnolia (1999) - Rated 09 Oct 2014
45 24% Intouchables (2011) - Rated 09 Oct 2014