TheMovieGuru

themovieguru
Movie Buff - 250 Film Ratings
Member Since: 20 Nov 2021
Location: Edmonton , Canada

more Recent Ratings

96 91% Strangers on a Train (1951) - Rated 18 Nov 2024
94 81% Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) - Rated 30 Oct 2024
94 81% The Texas Chainsaw Massacre (1974) - Rated 07 Oct 2024
92 38% Beetlejuice Beetlejuice (2024) - Rated 18 Sep 2024
92 38% On Her Majesty's Secret Service (1969) - Rated 12 Sep 2024
95 88% Amadeus (1984) - Rated 11 Sep 2024
93 71% You Only Live Twice (1967) - Rated 02 Sep 2024
99 98% Blazing Saddles (1974) - Rated 27 Aug 2024
92 38% Alien: Romulus (2024) - Rated 26 Aug 2024
99 98% Aliens (1986) - Rated 25 Aug 2024