thedrichmo
Recent Ratings
Check out thedrichmo's...
90 86% | Gates of Heaven (1978) - Rated 06 Sep 2019 |
95 96% | The Florida Project (2017) - Rated 13 Nov 2017 |
75 26% | The Foreigner (2017) - Rated 13 Nov 2017 |
95 96% | Blade Runner 2049 (2017) - Rated 13 Nov 2017 |
85 69% | The Intruder (1962) - Rated 13 Jan 2015 |
90 86% | Inherent Vice (2014) - Rated 13 Jan 2015 |
25 2% | Drive Hard (2014) - Rated 26 Dec 2014
"Thomas Jane is a likeable dude I wish he could get better work. John Cusack vapes across Australia to tell the bad guy a story about Buddha and then shoot him in the balls. That's basically all I got out of this."
|
60 10% | Annabelle (2014) - Rated 15 Dec 2014
"My girlfriend and I love watching pg-13 horror movies and I have no real idea why. They're completely predictable and generally toothless but there's something about their wide-eyed doofiness that I can really sink myself into. In this case Annabelle is ok. Some parts were creepy and I loved the Krampus scurrying around the ceiling. Annabelle was barely in it though and the end where everyone was taking turns on that damn ledge was something out of a comedy."
|
85 69% | The Champ (1931) - Rated 15 Dec 2014
"The champ? This guy kinda seemed like a chump??"
|
50 7% | Waterworld (1995) - Rated 09 Dec 2014 |