tarvismhm

tarvismhm
Movie Buff - 361 Film Ratings
Member Since: 04 Mar 2013
Location: USA
Bio: Filmmaker: Director, Cinematographer, Writer, and Producer

more Recent Ratings

96 93% Gravity (2013) - Rated 17 Nov 2013
88 54% Captain Phillips (2013) - Rated 17 Nov 2013
98 97% Upstream Color (2013) - Rated 31 May 2013
90 68% The Maltese Falcon (1941) - Rated 18 Apr 2013
89 60% My Fair Lady (1964) - Rated 18 Apr 2013
86 42% The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 18 Apr 2013
85 37% Sherlock Holmes (2009) - Rated 18 Apr 2013
80 24% Bad Boys (1995) - Rated 18 Apr 2013
93 79% Ponyo (2008) - Rated 18 Apr 2013
88 54% Life of Brian (1979) - Rated 18 Apr 2013