sschwedes48
Recent Ratings
Check out sschwedes48's...
80 36% | War of the Worlds (2005) - Rated 14 Aug 2007
"great effects...and dakota fanning was terrific!"
|
90 83% | Robots (2005) - Rated 14 Aug 2007
"very clever, very funny movie."
|
50 3% | The Longest Yard (2005) - Rated 14 Aug 2007
"not really my kinda of movie..my sons liked it!"
|
90 83% | Batman Begins (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Great effects, the acting was pretty good..i like it of all of the Batman movies."
|
85 53% | Phone Booth (2003) - Rated 14 Aug 2007
"really good storyline..good acing...i would recommend this for a good movie."
|
90 83% | Million Dollar Baby (2004) - Rated 14 Aug 2007
"good acting..morgan freeman always great..didnt like the ending."
|
70 16% | Men in Black II (2002) - Rated 14 Aug 2007
"not as good as the first one. but fun to watch"
|
60 10% | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) - Rated 14 Aug 2007
"was not impressed with this movie. i was hoping that it would be great..not."
|
85 53% | Ladder 49 (2004) - Rated 14 Aug 2007
"travolt didn't prove to me that he was a firefighter. but enjoyed the storyline."
|
85 53% | The Italian Job (2003) - Rated 14 Aug 2007
"a good one to watch and enjoy...great scenery"
|