spoonie.luv

spoonieluv
Flick Fan - 33 Film Ratings
Member Since: 27 Jun 2008
Location: Switzerland
Bio: I love movies!

more Recent Ratings

15 7% Pearl Harbor (2001) - Rated 27 Jun 2008
"just pure shiny shit made in hollywood. tata we save the world"
90 78% Clerks (1994) - Rated 27 Jun 2008
"point on if you know those places in the us. great one."
85 60% The Incredibles (2004) - Rated 27 Jun 2008
"good comedy"
90 78% One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Rated 27 Jun 2008
"very good one"
85 60% Stranger Than Fiction (2006) - Rated 27 Jun 2008
"good story, good movie"
15 7% The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) - Rated 27 Jun 2008
"I hate that shit"
40 16% Serenity (2005) - Rated 27 Jun 2008
"could have been a lot better"
80 46% The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 27 Jun 2008
"one of the better comedys of that geek nerd type kind."
95 87% The Bridge on the River Kwai (1957) - Rated 27 Jun 2008
"one of my all time classics"
70 25% Waterworld (1995) - Rated 27 Jun 2008
"i dont know, some parts are great, some not, but I liked it"