soluwole

soluwole
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 19 Feb 2008
Location: USA

more Recent Ratings

80 41% The Devil's Advocate (1997) - Rated 19 Feb 2008
75 20% The Bucket List (2007) - Rated 19 Feb 2008
80 41% 50 First Dates (2004) - Rated 19 Feb 2008
"funny romantic comedy."
85 66% Training Day (2001) - Rated 19 Feb 2008
70 12% Charlie Wilson's War (2007) - Rated 19 Feb 2008
60 4% The Mist (2007) - Rated 19 Feb 2008
"terrible ending. tottally out there and out of the blue"
80 41% American Gangster (2007) - Rated 19 Feb 2008
"good action movie"
80 41% I Am Legend (2007) - Rated 19 Feb 2008
"good story. could have been longer."
90 91% Michael Clayton (2007) - Rated 19 Feb 2008
"great drama. george at his best"
86 79% Children of Men (2006) - Rated 19 Feb 2008
"loved it. great sci fi movie. gritty story told very well"