sledgeface77

sledgeface77
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 23 Apr 2016
Location: USA
Bio: Just a dude pretending to know things about film so he feels smarter.

more Recent Ratings

85 50% Scott Pilgrim vs. the World (2010) - Rated 23 Apr 2016
96 80% Juno (2007) - Rated 23 Apr 2016
"This movie caused an unhealthy obsession/crush in Ellen Page when I was in high school. An obsession that smacked me in the face when I learned she was gay and I would never be able show her my body in tube socks and yellow running shorts. Great movie though, dialogue is sharp and the cinematography is strong enough it tells the story on its own sometimes. If you're an insecure high schooler, inexperienced sexually and you want to crush over someone who's not a barbie doll, Ellen Page is it."
86 57% Pi (1998) - Rated 23 Apr 2016
80 42% Cloverfield (2008) - Rated 23 Apr 2016
45 11% Avatar (2009) - Rated 23 Apr 2016
90 69% Battle Royale (2000) - Rated 23 Apr 2016
60 26% Elf (2003) - Rated 23 Apr 2016
25 3% National Treasure (2004) - Rated 23 Apr 2016
98 96% The Perks of Being a Wallflower (2012) - Rated 23 Apr 2016
90 69% Se7en (1995) - Rated 23 Apr 2016