shivkumar

shivkumar
Movie Buff - 282 Film Ratings
Member Since: 30 May 2024
Location: UK

more Recent Ratings

75 22% Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - Rated 22 Sep 2024
"Great effects, weak characters, story and mediocre acting"
83 48% The Great Indian Kitchen (2021) - Rated 22 Sep 2024
74 21% Groundhog Day (1993) - Rated 19 Sep 2024
"Bland, boring, average Christmas movie"
82 46% Cool Hand Luke (1967) - Rated 18 Sep 2024
93 79% Back to the Future (1985) - Rated 17 Sep 2024
84 49% The Good, the Bad and the Ugly (1966) - Rated 17 Sep 2024
78 23% Rope (1948) - Rated 16 Sep 2024
91 78% Wild Tales (2014) - Rated 16 Sep 2024
84 49% Poor Things (2023) - Rated 01 Sep 2024
73 20% Alien: Romulus (2024) - Rated 25 Aug 2024
"Retrieving data. Wait a few seconds and try to cut or copy again."