SethGecko
Recent Ratings
Check out SethGecko's...
75 29% | X-Men: The Last Stand (2006) - Rated 14 Aug 2007
"Pretty Good, Not as good as II but highly enjoyable"
|
60 6% | Jabberwocky (1977) - Rated 14 Aug 2007
"Easily Gilliam's worst but highly enjoyable"
|
100 91% | Empire of the Sun (1987) - Rated 14 Aug 2007
"Spielberg's most underrated film and his best"
|
90 66% | Man Bites Dog (1992) - Rated 14 Aug 2007
"Really cool film"
|
90 66% | Spartacus (1960) - Rated 14 Aug 2007
"My person favourite Kubrick film"
|
99 81% | The Animatrix (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Amazing, better then Reloaded and Revolutions but i like those but this is brilliant"
|
90 66% | The Adventures of Baron Munchausen (1988) - Rated 14 Aug 2007
"Loved it, one of Gilliam's best, i saw in this old cinemas and i though it was the best thing ever"
|
100 91% | Badlands (1973) - Rated 14 Aug 2007
"Malick's best"
|
100 91% | Apocalypse Now (1979) - Rated 14 Aug 2007
"Amazing film,best war films ever made"
|
85 50% | Inside Man (2006) - Rated 14 Aug 2007
"Great edge of your seat thiller"
|