sbrads2091
Recent Ratings
Check out sbrads2091's...
89 60% | The Wolf of Wall Street (2013) - Rated 21 Jan 2014
"I don't agree that its Scorsese's best! But this movie is both sickening and hilarious in equal measure. There isn't a particularly strong story direction or depth of character to the script but I think that it reflects Belfort and Co.s lifestyles and personalities perfectly. Also, the Lemmon ludes scene is comic gold!"
|
93 78% | Dead Man Walking (1995) - Rated 21 Jan 2014 |
100 91% | The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Rated 20 Jan 2014 |
75 31% | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Rated 19 Jan 2014 |
5 1% | Van Helsing (2004) - Rated 19 Jan 2014
"Unintentionally hilarious......Hugh Jackman, looking well as always"
|
87 55% | First Blood (1982) - Rated 19 Jan 2014
"Stallone rocks in this, First blood actually has some depth and understanding of human emotion. Just try not to watch the sequels..."
|
90 68% | Catch Me If You Can (2002) - Rated 19 Jan 2014 |
29 5% | Twister (1996) - Rated 19 Jan 2014
"I spent most of the movie hoping Helen Hunt would stop shouting. The weather forecast is more exciting"
|
100 91% | Edward Scissorhands (1990) - Rated 19 Jan 2014
"So beautiful, loved the contrast of Edwards, eerie gothic world and scary pinkness of suburbia. Yes its odd, but dark and captivating. Must see."
|
35 8% | Constantine (2005) - Rated 19 Jan 2014
"Just an awful movie, marks becauseTilda looked fab."
|