Richard Clock

richard_clock
Film Freak - 512 Film Ratings
Member Since: 04 Sep 2021
Location: the desert, USA
Bio: the following ratings are abstract and irresolute

more Recent Ratings

80 52% Eastern Promises (2007) - Rated 09 Feb 2024
55 21% The Gate (1987) - Rated 09 Feb 2024
"Pretty bad movie but Randall William Cook's sfx are amazing."
90 78% Anatomy of a Fall (2023) - Rated 06 Feb 2024
75 42% Thief (1981) - Rated 06 Feb 2024
25 9% Christmas Vacation (1989) - Rated 06 Feb 2024
85 64% Prey (2022) - Rated 06 Feb 2024
"I wish they'd shot this on 70mm film instead of digital."
95 90% The Banshees of Inisherin (2022) - Rated 06 Feb 2024
80 52% Cobweb (2023) - Rated 05 Feb 2024
70 34% Sexy Beast (2001) - Rated 02 Sep 2022
85 64% The King of Comedy (1982) - Rated 02 Sep 2022