RetroGamrDad
Bio: Purely personal ratings, not considering objective quality per se. I use a 5 point scale, using my gut reaction when I see the title.
5 - I love that, a personal fave!
4 - Oh yeah, that's good
3 - Average, decent, does the job
2 - Below par
1 - Ew!
Recent Ratings
Check out RetroGamrDad's...
2 21% | Raging Bull (1980) - Rated 08 Nov 2024
"Listless and smutty. De Niro has a couple decent moments, but not a good movie in any sense."
|
3 56% | The Incredibles 2 (2018) - Rated 18 Oct 2024 |
3 56% | Murder on the Orient Express (1974) - Rated 18 Oct 2024 |
2 21% | The Color of Money (1986) - Rated 27 Sep 2024 |
3 56% | Mississippi Burning (1988) - Rated 27 Sep 2024 |
3 56% | Remember the Titans (2000) - Rated 27 Sep 2024 |
3 56% | A League of Their Own (1992) - Rated 27 Sep 2024 |
3 56% | Wayne's World (1992) - Rated 27 Sep 2024 |
3 56% | Miracle on 34th Street (1947) - Rated 27 Sep 2024 |
2 21% | European Vacation (1985) - Rated 27 Sep 2024 |