RabbitMage
Recent Ratings
Check out RabbitMage's...
84 56% | The Truman Show (1998) - Rated 08 Sep 2008 |
77 29% | Queen of the Damned (2002) - Rated 08 Sep 2008
"As an Anne Rice fan, I really, really wanted to enjoy this movie, but it was hard to do. Despite poor effects and scripting, some of the actors do very well with what they had, which helps make the movie watchable. The soundtrack (sans Jonathan Davis' voice) was also pretty good."
|
30 2% | 8 Mile (2002) - Rated 08 Sep 2008 |
60 13% | 300 (2007) - Rated 08 Sep 2008
"Visually enjoyable, but it didn't do much for me."
|
50 6% | Epic Movie (2007) - Rated 08 Sep 2008
"Amusing in the same way a car wreck is interesting. I still watched it, though."
|
72 24% | Nacho Libre (2006) - Rated 08 Sep 2008 |
79 37% | A Bug's Life (1998) - Rated 08 Sep 2008
"Probably my least favorite Pixar movie, but still a good film."
|
81 49% | Robin Hood (1973) - Rated 08 Sep 2008 |
87 65% | The 40-Year-Old Virgin (2005) - Rated 08 Sep 2008 |
93 91% | History of the World: Part I (1981) - Rated 08 Sep 2008 |