Qpeg

qpeg
Movie Buff - 152 Film Ratings
Member Since: 18 Aug 2007
Location: Norway

more Recent Ratings

75 41% The Terminator (1984) - Rated 22 Aug 2007
32 19% Hitch (2005) - Rated 18 Aug 2007
48 27% Ghostbusters II (1989) - Rated 18 Aug 2007
33 20% Gone in 60 Seconds (2000) - Rated 18 Aug 2007
82 55% Back to the Future (1985) - Rated 18 Aug 2007
"22 years later, still a solid comedy. Used to be my favorite as a kid."
27 18% Bad Company (2002) - Rated 18 Aug 2007
65 34% Man on Fire (2004) - Rated 18 Aug 2007
73 38% Cast Away (2000) - Rated 18 Aug 2007
"An interesting story, and I think Tom shows pretty decent actiong even in the on-talking sequences."
38 22% The Devil's Advocate (1997) - Rated 18 Aug 2007
40 24% The Wedding Singer (1998) - Rated 18 Aug 2007