POTATO

potato
Flick Fan - 62 Film Ratings
Member Since: 23 Oct 2007
Location: USA

more Recent Ratings

97 99% The Dark Knight (2008) - Rated 26 Jul 2008
"great movie. performances were great and they mangaged to make batman's eyes look like bat eyes in his interrogation of joker."
70 15% Match Point (2005) - Rated 28 Dec 2007
"Boring stupid movie. only good thing is scarlett and her boobs."
93 84% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 28 Dec 2007
"great movie. even without female nudity. if there were some then it might have been much better."
0% Domino (2005) - Rated 28 Dec 2007
"load of crap. not believable and the movie was boring. real domino killed herself a few days after release. was it because of the movie?"
89 61% The Matrix (1999) - Rated 28 Dec 2007
"entertaining"
95 91% Road Trip (2000) - Rated 28 Dec 2007
"one of the best movies ever. "the friendly owl says 'oooh....oooh oooh'""
85 39% Mission: Impossible III (2006) - Rated 28 Dec 2007
"most entertaining of the trilogy. liked the first one the most, though."
90 71% Office Space (1999) - Rated 28 Dec 2007
"hilarious. characters are so close to real life people at work."
89 61% Jackass: The Movie (2002) - Rated 29 Oct 2007
"HAHAHAHA the opening sequence is just too much. some scenes were too much but overall it was worth it. "i just feel like dancing""
90 71% Band of Brothers (2001) - Rated 29 Oct 2007
"amazing movie. watch it every year on D-DAY"