phunkypbj

phunkypbj
Movie Buff - 118 Film Ratings
Member Since: 17 Feb 2008
Location: Patchogue, New York, USA

more Recent Ratings

88 40% Smart People (2008) - Rated 27 Apr 2008
94 79% Forgetting Sarah Marshall (2008) - Rated 27 Apr 2008
85 28% Baby Mama (2008) - Rated 27 Apr 2008
85 28% The Bank Job (2008) - Rated 04 Apr 2008
88 40% Raising Victor Vargas (2002) - Rated 04 Apr 2008
90 58% Be Kind Rewind (2008) - Rated 01 Mar 2008
"Very sweet and fun. It seemed like Michel Gondry's excuse to use all of his great lo-tech special effects."
80 20% Persepolis (2007) - Rated 01 Mar 2008
80 20% Jumper (2008) - Rated 19 Feb 2008
"Fun movie to watch, without a lot of substance. The ending was inexplicably vague (probably because they hope to continue the story with a sequel)."
85 28% The Aristocrats (2005) - Rated 17 Feb 2008
89 46% Stardust (2007) - Rated 17 Feb 2008
"A very, fun, and sweet fantasy--didn't quite capture the feel of the book, but it came close."