philocoder

philocoder
Movie Buff - 186 Film Ratings
Member Since: 13 Oct 2022
Location: Istanbul, Turkey

more Recent Ratings

90 64% The Ocean Waves (1993) - Rated 25 May 2024
84 29% The Lion King (1994) - Rated 13 Apr 2024
70 1% A Trip to the Moon (1902) - Rated 13 Apr 2024
90 64% Howl's Moving Castle (2004) - Rated 16 Mar 2024
92 81% Grave of the Fireflies (1988) - Rated 28 Jan 2024
98 98% Spirited Away (2001) - Rated 10 Aug 2023
90 64% The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006) - Rated 05 Aug 2023
78 8% Oppenheimer (2023) - Rated 29 Jul 2023
87 45% Gibi (2021) - Rated 23 Jun 2023
86 38% Varsayalım İsmail (1986) - Rated 02 Jan 2023