oooashley
Recent Ratings
Check out oooashley's...
95 89% | The Notebook (2004) - Rated 05 Apr 2011
"Tragic."
|
42 6% | A Clockwork Orange (1971) - Rated 05 Apr 2011
"I wish they could un-make this movie."
|
88 48% | Crash (2005) - Rated 05 Apr 2011
"Good for movie night. Not a classic or anything."
|
90 67% | American Beauty (1999) - Rated 05 Apr 2011
"Super depressing, but great movie. Left me feeling yuppie dirty instead of cigarette smoke tobacco running down walls dirty."
|
90 67% | American History X (1998) - Rated 05 Apr 2011
"Enjoyable."
|
90 67% | The Illusionist (2006) - Rated 05 Apr 2011
"Don't remember it that well, but I liked it. It left a shadow of a memory. In my heart."
|
40 2% | Twilight (2008) - Rated 05 Apr 2011
"Who did the casting?"
|
90 67% | Girl with a Pearl Earring (2003) - Rated 05 Apr 2011
"Well done. That's it? Yes."
|
90 67% | The Shawshank Redemption (1994) - Rated 05 Apr 2011
"Made me cry."
|
90 67% | Green Street Hooligans (2005) - Rated 05 Apr 2011
"So hot."
|