Oksygen88
Bio: A guy from Norway, I love movies.
Recent Ratings
Check out Oksygen88's...
85 21% | Teeth (2008) - Rated 26 Oct 2019 |
85 21% | Mother! (2017) - Rated 26 Oct 2019 |
90 46% | Taxidermia (2006) - Rated 31 Aug 2019
"A strange story. A good little indie-movie."
|
15 1% | The Room (2003) - Rated 31 Aug 2019
"The story is not good, but you watch this movie because it is bad. Have some parts that are funny."
|
85 21% | The Florida Project (2017) - Rated 31 Aug 2019 |
95 80% | Game of Thrones (2011) - Rated 31 Aug 2019
"Overall good show, not happy with the ending, and seems like the last season was rushed and did not pay attention to details."
|
100 98% | The Expanse (2015) - Rated 31 Aug 2019
"I like the realness of the sci-fi and nice drama between human-kind around Earth, Mars and the Belt. No fancy shields, good attention to physics, that makes it more realistic."
|
96 92% | The Dark Crystal: Age of Resistance (2019) - Rated 31 Aug 2019
"Visually stunning series, explains more of the universe that was not explained in the original 80s movie. I discovered this as an adult, but you have to enjoy the graphics and the star cast of this series. Well done to Netflix to do this series."
|
45 5% | Scary Stories to Tell in the Dark (2019) - Rated 29 Aug 2019
"Good beginning, but turned into a comedy."
|
85 21% | The Dead Don't Die (2019) - Rated 29 Aug 2019 |