notitle

notitle
Cinema Addict - 1984 Film Ratings
Member Since: 03 Dec 2006
Bio: .

more Recent Ratings

90 95% The Substance (2024) - Rated 03 Nov 2024
"Feelings similar to the first time I watched DAVID CRONENBERG Films."
85 87% Late Night with the Devil (2023) - Rated 31 Oct 2024
55 11% Knock at the Cabin (2023) - Rated 31 Oct 2024
"A bad imitation of The Killing of a Sacred Deer"
80 73% Red Eye (2005) - Rated 19 Jul 2024
67 32% The Imitation Game (2014) - Rated 07 Jul 2024
80 73% About Dry Grasses (2023) - Rated 02 Mar 2024
"about the feeling of "insignificance" with zeyno"
70 39% Klaus (2019) - Rated 25 Feb 2024
"Good for kids (with zeyno)"
75 55% The Killing of a Sacred Deer (2017) - Rated 15 Feb 2024
"Disturbing. Feel like Roeg and Herzog films."
50 8% Fractured (2019) - Rated 15 Feb 2024
90 95% Wild Mountain Thyme (2020) - Rated 04 Feb 2024
"With zeyno. Best romantic film i have ever watch. We are sure about to move to Ireland someday"