NANDEZONE
Recent Ratings
Check out NANDEZONE's...
95 80% | Gettysburg (1993) - Rated 14 Aug 2007
"Any war buff will love this movie. Could be a bit long for the lay person, but I loved it. Great acting, Jeff Bridges performance is great."
|
75 19% | Down and Out in Beverly Hills (1986) - Rated 14 Aug 2007
"Has its moments. Interesting premise of homeless man teaching neuvo riche family about life."
|
95 80% | Wedding Crashers (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Funny al the way through. Doesn't slow down on laughs the last 1/2 hr like most comedies. Vaughan is hilarious"
|
45 3% | War of the Worlds (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Bad acting, boring plot, and special effects, so-so."
|
90 53% | A Knight's Tale (2001) - Rated 14 Aug 2007
"Didn't think I would enjoy, but pretty good movie. Good acting, story, and soundtrack. Light hearted and sometimes funny. Men and women will enjoy."
|
79 26% | I, Robot (2004) - Rated 14 Aug 2007
"Formula pix without any surprises. Will Smith always entertaining, but nothing special."
|
50 11% | Guess Who (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Not really funny. Just there"
|
90 53% | A Few Good Men (1992) - Rated 14 Aug 2007
"Good above average Drama, and JACK. Can you really say more."
|
89 42% | Elf (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Will Ferrell being Will Ferrell, which is pretty funny. One of those feel good movies you need to see once in a while."
|
95 80% | Cinema Paradiso (1988) - Rated 14 Aug 2007
"Great movie. Follows the life a young Itlalian boy/man and his coming of age in a small town and its theater house."
|