MrTwitch
Bio: Artist et cetera.
Recent Ratings
Check out MrTwitch's...
96 85% | Playtime (1967) - Rated 25 Nov 2009
"Tati brings you exactly what you would expect bringing Mr. Hulot to a busy city. Every scene is framed like a work of art and every movement executed with ballet like precision. The man truly put his love into his films."
|
78 37% | Napoleon Dynamite (2004) - Rated 25 Nov 2009
"An excellent comedy that doesn't rely on pop culture to be funny."
|
88 58% | Shaun of the Dead (2004) - Rated 25 Nov 2009 |
95 78% | The Incredibles (2004) - Rated 25 Nov 2009 |
50 18% | Austin Powers in Goldmember (2002) - Rated 25 Nov 2009 |
30 11% | 28 Weeks Later... (2007) - Rated 25 Nov 2009
"They took a fresh approach to making a zombie film and threw it to the side, making one of the most forgettable films of 2007."
|
93 73% | Adaptation. (2002) - Rated 25 Nov 2009 |
95 78% | Being John Malkovich (1999) - Rated 25 Nov 2009 |
96 85% | Psycho (1960) - Rated 25 Nov 2009 |
96 85% | Barton Fink (1991) - Rated 25 Nov 2009 |