mrLochNessy

mrlochnessy
Flick Fan - 72 Film Ratings
Member Since: 17 Jan 2022
Location: UK

more Recent Ratings

Check out mrLochNessy's...

0 Annette (2021) - Rated 09 Jul 2023
0 Cry Macho (2021) - Rated 09 Jul 2023
0 Julie & Julia (2009) - Rated 09 Jul 2023
0 Spectre (2015) - Rated 08 Jul 2023
0 Kickboxer: Vengeance (2016) - Rated 06 Jul 2023
0 EastEnders (1985) - Rated 30 Apr 2023
"More dross from the British prime-time block... Third-rate and irresponsible "storytelling." Faulty and insufferable character development. Inconsistent/lacklustre/oversimplified/superficial realism and horrific if "you want a break from reality." Complete garbage."
0 Coronation Street (1960) - Rated 10 Apr 2023
"to cut a long story short: this is what low quality looks like. It's 2023, objectively terrible stuff like Coronation Street and the rest of the British soap prime-time block should be long gone."
0 Jumanji: The Next Level (2019) - Rated 25 Mar 2023
0 The Number 23 (2007) - Rated 25 Mar 2023
0 Jung_E (2023) - Rated 25 Mar 2023
"Another 'eyes bigger than one's belly' speculative dark-sweet-pop-drink post-apocalyptic snooze. A false impression of one's own importance leads you here..."