MrFirpo

mrfirpo
Cinema Addict - 1256 Film Ratings
Member Since: 19 Apr 2024
Location: Calgary, AB, Canada

more Recent Ratings

78 75% The Help (2011) - Rated 14 Nov 2024
73 74% The Invisible Man (2020) - Rated 12 Nov 2024
75 74% 9 (2009) - Rated 11 Nov 2024
22 4% A Bad Moms Christmas (2017) - Rated 10 Nov 2024
80 83% To Die For (1995) - Rated 09 Nov 2024
86 93% The Substance (2024) - Rated 09 Nov 2024
60 46% Don't Move (2024) - Rated 26 Oct 2024
35 11% Truth or Dare (2018) - Rated 26 Oct 2024
60 46% The Banana Splits Movie (2019) - Rated 25 Oct 2024
33 11% Kiss the Girls (1997) - Rated 24 Oct 2024
"I’m surprised at the reviews that consider Judd and Freeman performances good. Morgan Freeman is just doing his usual appearance, nothing interesting or special. Ashley Judd is trying to act the hell out of her scenes but she just isn’t a very good actor. It has to be disappointing to both actors that the movie ultimately is relatively disappointing."