morgan1
Recent Ratings
Check out morgan1's...
80 70% | The Lost Boys (1987) - Rated 12 Apr 2008
"Good movie for anyone who doesn't mind vampire movies."
|
30 8% | The Ring (2002) - Rated 12 Apr 2008
"Creepy! This movie isn't all that scary (except for a couple scenes). Though it mas many harmless scenes that will keep you freaked out for weeks."
|
40 13% | Legally Blonde (2001) - Rated 12 Apr 2008 |
10 1% | Jacob's Ladder (1990) - Rated 12 Apr 2008
"Hated this movie. Was confusing and left you wondering what on earth just happened."
|
75 60% | Forrest Gump (1994) - Rated 12 Apr 2008 |
90 77% | The Sixth Sense (1999) - Rated 12 Apr 2008
"Great movie! It's one that you never get tired of, because you notice something new every time you watch it."
|
60 34% | Mrs. Doubtfire (1993) - Rated 12 Apr 2008
"Decent family movie. Robin Williams is always pretty good."
|
65 46% | The Spiderwick Chronicles (2008) - Rated 12 Apr 2008
"Much better than I thought it would be. Awesome movie for the age range of 8-14. Younger kids may be scared by some scenes in the movie. Wonderful for the whole family over 8 years old!"
|
65 46% | I Am Legend (2007) - Rated 12 Apr 2008
"Will Smith was really good in this movie. Much like Castaway in the fact that he is alone (except for a dog) for the majority of the movie. Not really scary, but just enough moments where you jump to keep you wondering what's going to happen next."
|
95 84% | Into the Wild (2007) - Rated 12 Apr 2008
"Absolutly perfect movie. Based on true story, that shows our modern world and obsession in completely different lights."
|