mishelly888
Recent Ratings
Check out mishelly888's...
70 25% | Spice World (1997) - Rated 08 Oct 2007
"one of my guilty pleasures"
|
85 50% | Chasing Amy (1997) - Rated 03 Oct 2007
"Absolutely loved it. It was not what I was expecting, defintely an original and quite well done."
|
40 14% | The League of Extraordinary Gentlemen (2003) - Rated 03 Oct 2007
"Absolutely worthless. I expected so much more and was left thouroughly disappointed."
|
90 71% | Ice Age (2002) - Rated 03 Oct 2007
"I was pleasantly surprised by this film. It kept a smile on my face the entire time I was watching it."
|
98 96% | The Matrix (1999) - Rated 03 Oct 2007
"One of my favorite movies of all time. Practically perfection. It's got everything a film should have and there will never be another like it."
|
85 50% | Charlie's Angels (2000) - Rated 03 Oct 2007
"This movie is definitely one of my guilty pleasures. It's light fun and I can watch it again and again and still be entertained."
|
80 32% | Donnie Darko (2001) - Rated 03 Oct 2007
"Yes it was quite creepy and weird at parts, but I tend to like creepy and weird movies. Jake is one of my favorite actors and he did a brilliant job. This dark comedy is definitely worth watching."
|
40 14% | Elektra (2005) - Rated 03 Oct 2007
"I love Jennifer Garner but this is a sincere waste of her talent."
|
90 71% | Little Miss Sunshine (2006) - Rated 03 Oct 2007
"Although I had heard a lot of buzz about this movie, it didn't really seem as if it would appeal to me at all. I was pleasantly surprised and it is truly well directed, acted, and writter. Excellent."
|
95 85% | Love Actually (2003) - Rated 03 Oct 2007
"Brilliant. I fell in love with this movie a few years ago and just the title puts a smile on my face. It's utterly romantic, truly funny, and definitely worth watching over and over."
|