michaels
Recent Ratings
Check out michaels's...
80 79% | Wild Men (2021) - Rated 06 Jun 2022 |
80 79% | Official Competition (2021) - Rated 25 May 2022 |
85 88% | Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) - Rated 05 Sep 2021
"I don't care for Marvel movies much and I don't know anything about the comics; I only wanted to see some kung fu on the big screen and I'm pleasantly surprised how much I enjoyed it. Tony Leung is a legend."
|
60 35% | Free Guy (2021) - Rated 05 Sep 2021
"Mildly amusing at best. Taika's character was horrendous, the rest was decent."
|
20 4% | The Ruins (2008) - Rated 29 Aug 2021
"I hate to be one of those pretentious assholes saying the book is better than the movie… But I am gonna go ahead and say it. I don’t understand some of the choices made here, why switch characters and what happens to them? Even the ending? The source material is a slow burn but effectively creepy, bleak, full of tension. The movie lacks any of it. Big disappointment."
|
75 66% | We're the Millers (2013) - Rated 20 Aug 2021 |
95 98% | Ghostbusters (1984) - Rated 19 Mar 2021 |
70 53% | Us (2019) - Rated 14 Mar 2021 |
30 10% | The Art of Self-Defense (2019) - Rated 14 Mar 2021 |
30 10% | Cruel Intentions (1999) - Rated 14 Mar 2021
"This seemed way better when it came out and I was just a pre-teen."
|