MegaBear

megabear
Flick Fan - 32 Film Ratings
Member Since: 16 Sep 2010

more Recent Ratings

Check out MegaBear's...

80 51% Mysterious Skin (2004) - Rated 20 Sep 2010
50 14% The Virgin Suicides (2000) - Rated 20 Sep 2010
"A story that could have been great, but the movie to me just seemed too obsessed with being "pretty" to ever mean anything. I found it irritating above all else."
80 51% The French Lieutenant's Woman (1981) - Rated 20 Sep 2010
70 31% The Godfather (1972) - Rated 20 Sep 2010
88 89% Touching the Void (2003) - Rated 20 Sep 2010
80 51% Bridget Jones's Diary (2001) - Rated 20 Sep 2010
80 51% The Land Before Time (1988) - Rated 20 Sep 2010
60 18% Sex and the City (2008) - Rated 20 Sep 2010
"For some movies it feels like Criticker should have two scores, one for how good the movie actually is, and one for how much you enjoyed watching it. This movie is shocking and there is SO much to hate about it, but I had a great time watching it on a lazy, mindless, cosy night in."
83 64% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 20 Sep 2010
40 9% Kill Bill: Volume 1 (2003) - Rated 20 Sep 2010