lukemanics

lukemanics
Movie Buff - 355 Film Ratings
Member Since: 23 Dec 2014
Location: Porto Alegre, RIO GRANDE DO SUL, Brazil
Bio: I\'m a common guy, I\'m no different than you. Except the fact that I\'m a professional magician and that I do some freelance jobs, such as: life coaching, boxing sparring and zoo keeping.

more Recent Ratings

Check out lukemanics's...

95 78% Reservoir Dogs (1992) - Rated 04 Jan 2015
90 63% Pulp Fiction (1994) - Rated 04 Jan 2015
80 33% Kill Bill: Volume 1 (2003) - Rated 04 Jan 2015
95 78% Sin City (2005) - Rated 04 Jan 2015
70 13% Planet Terror (2007) - Rated 04 Jan 2015
90 63% Django Unchained (2012) - Rated 04 Jan 2015
95 78% Tarantino's Mind (2006) - Rated 04 Jan 2015
90 63% Memento (2001) - Rated 04 Jan 2015
90 63% Batman Begins (2005) - Rated 04 Jan 2015
95 78% The Dark Knight (2008) - Rated 04 Jan 2015