Lola

lola
Flick Fan - 17 Film Ratings
Member Since: 14 Apr 2006
Location: Canada

more Recent Ratings

2% Europa Europa (1990) - Rated 14 Aug 2007
"One of the worst movies I have ever seen."
23% Street Fighter (1994) - Rated 14 Aug 2007
"A definate cheese fest but you can't possibly take it seriously. My friends and I always have a good laugh about this film."
8% Richie Rich (1994) - Rated 14 Aug 2007
"I remember watching this film at a friends house when I was younger and not liking it. I can't stand it now."
64% Misery (1990) - Rated 14 Aug 2007
"Good adaptation from the book. Bates is creepy in her role."
64% Home Alone (1990) - Rated 14 Aug 2007
"Child nostalgia."
64% Arachnophobia (1990) - Rated 14 Aug 2007
"fun."
91% Aladdin (1992) - Rated 14 Aug 2007
"One of my favorite Disney movies. Robin Williams is perfect as the Genie."
41% Last Action Hero (1993) - Rated 14 Aug 2007
"It has its moments."
41% Scent of a Woman (1992) - Rated 14 Aug 2007
"Overrated."
23% Dracula (1992) - Rated 14 Aug 2007
"Terrible. Why Coppola, why!?!"