LizF27
Recent Ratings
Check out LizF27's...
95 70% | Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) - Rated 08 Jan 2014 |
95 70% | Independence Day (1996) - Rated 08 Jan 2014 |
85 33% | Punch-Drunk Love (2002) - Rated 08 Jan 2014 |
95 70% | Scary Movie (2000) - Rated 08 Jan 2014 |
95 70% | Batman Begins (2005) - Rated 08 Jan 2014 |
90 43% | The Graduate (1967) - Rated 08 Jan 2014 |
95 70% | There Will Be Blood (2007) - Rated 08 Jan 2014 |
100 96% | Forgetting Sarah Marshall (2008) - Rated 08 Jan 2014
"There aren't many relationship movies from a guys perspective, and the ones there are aren't usually funny (i.e. Eternal Sunshine of the Spotless Mind, 500 Days of Summer). This is on my top 10 favorite movies of all time list for that very reason. From what my male friends tell me this movie gives a very real, very funny depiction of just how much it sucks to be dumped. Love it and would recommend to anyone going through a break-up."
|
95 70% | The Cable Guy (1996) - Rated 08 Jan 2014 |
70 11% | Wild Wild West (1999) - Rated 08 Jan 2014 |