Leigh
Bio: I love movies!
Recent Ratings
Check out Leigh's...
68 31% | Outlaw (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Not as good as it should or could of been."
|
88 85% | Mr. Brooks (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Superb thriller with Costner & Hurt both giving exceptional performances."
|
15 1% | Next (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Ver poor action film."
|
73 48% | 1408 (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Excellent pychological thriller with a very very tame ending."
|
85 80% | Blades of Glory (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Nobody does comedy like Will Ferrell, Anchorman on Ice."
|
80 66% | Vacancy (2007) - Rated 02 Jan 2008
"A nail bitting whit hot thriller."
|
65 21% | Knocked Up (2007) - Rated 02 Jan 2008
"Overexposed, overlong & not that funny."
|
70 41% | Hot Fuzz (2007) - Rated 02 Jan 2008 |
55 15% | 28 Weeks Later... (2007) - Rated 02 Jan 2008
"After a superb opening scene the film rapidly looses momentum & the plot."
|
75 55% | 300 (2007) - Rated 02 Jan 2008
"A visually stunning tale of the heroic 300 Spartans that stood against an army of Persians in 480 B.C."
|