krang
Recent Ratings
Check out krang's...
10 9% | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Rated 14 Aug 2007
"nose poo"
|
50 72% | Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) - Rated 14 Aug 2007
"too many special effects, lacks the pathos of its predecessor"
|
60 86% | Pride & Prejudice (2005) - Rated 14 Aug 2007
"not as good as the tv series, every shot seems to have been digitally treated."
|
20 27% | Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rated 14 Aug 2007
"watery fantasy for menchildren"
|
40 45% | Team America: World Police (2004) - Rated 14 Aug 2007
"seems to be trying to say a lot about america, but ultimately ends up saying nothing and negating it's own purpose."
|
10 9% | The Sum of All Fears (2002) - Rated 14 Aug 2007
"just awful. no one drives properly, it lurches forwards like a headless frog."
|
40 45% | Gladiator (2000) - Rated 14 Aug 2007
"overrated remake of Braveheart."
|
45 59% | Catch Me If You Can (2002) - Rated 14 Aug 2007
"i found it contrived and obvious. spielberg's name as a trademark. avoid."
|
20 27% | The Bourne Supremacy (2004) - Rated 14 Aug 2007
"didn't like it, very derivative of the first film, why do we have to just accept sequels these dayss?"
|
65 95% | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) - Rated 14 Aug 2007
"pretty funny, nice to know americans can be satirical sometimes"
|