jbond007

jbond007
Flick Fan - 23 Film Ratings
Member Since: 21 Nov 2008
Location: New Zealand

more Recent Ratings

97 84% The Boy in the Striped Pajamas (2008) - Rated 14 Mar 2009
93 71% Hannibal (2001) - Rated 02 Mar 2009
91 65% Red Dragon (2002) - Rated 02 Mar 2009
91 65% The Silence of the Lambs (1991) - Rated 02 Mar 2009
90 54% Slumdog Millionaire (2008) - Rated 02 Mar 2009
"Great film, would never go and see a Bollywood film but this is awesome, from nothing to riches by knowledge gained in life."
85 43% GoldenEye (1995) - Rated 17 Dec 2008
"By far the best Bond. Also I think the best of Brosnan's outings as Bond but they are all good."
80 32% The Ninth Gate (2000) - Rated 17 Dec 2008
"Just recently bought this film on dvd, but have seen it plenty of times on tv. Still not sure whether the mysterious woman is an angel or the devil?"
80 32% The World Is Not Enough (1999) - Rated 16 Dec 2008
75 23% Superman Returns (2006) - Rated 16 Dec 2008
72 19% Superman II (1980) - Rated 16 Dec 2008