jarteaga
Recent Ratings
Check out jarteaga's...
95 91% | Monty Python and the Holy Grail (1975) - Rated 04 Aug 2007
"Incredibly funny, but avoid any idiot that likes to quote this movie."
|
35 8% | Demolition Man (1993) - Rated 04 Aug 2007
"Oh! ha ha ha ha! Shwazerneger is president! Taco Bell is the only restaurant in the world! Oh, you wicked piece of crap movie!"
|
80 60% | There's Something About Mary (1998) - Rated 04 Aug 2007
"Funny"
|
99 98% | Fight Club (1999) - Rated 04 Aug 2007
"Funny, entertaining. Not as dangerous as it thinks it is, though."
|
75 46% | The Usual Suspects (1995) - Rated 04 Aug 2007
"Kinda boring, but the end is pretty cool."
|
90 80% | Dark City (1998) - Rated 04 Aug 2007
"Incredible sci fi thriller."
|
68 26% | The Life Aquatic with Steve Zissou (2004) - Rated 04 Aug 2007
"Interesting comedy. Not for everyone, though."
|
82 66% | X2: X-Men United (2003) - Rated 04 Aug 2007
"Nice film. Stays entertaining in the first few viewings. Good action stuff."
|
65 21% | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) - Rated 04 Aug 2007
"Nice lightsaber duel somewhere in there between the annoying Jar Jar and crappy acting."
|
70 33% | Monsters, Inc. (2001) - Rated 04 Aug 2007
"It's OK I guess."
|