Ilovefilms

ilovefilms
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 29 Jun 2008
Location: UK

more Recent Ratings

Check out Ilovefilms's...

80 0% The Last Samurai (2003) - Rated 29 Jun 2008
"Exciting thriller. Good storyline as well. Thought provoking."
60 0% Groundhog Day (1993) - Rated 29 Jun 2008
"Decent comedy. A bit overated."
80 0% Kill Bill: Volume 1 (2003) - Rated 29 Jun 2008
"Really exciting thriller. Innovative storlyline."
70 0% The Scorpion King (2002) - Rated 29 Jun 2008
"Exciting thriller. Not much of a plot but still good to watch."
60 0% The Mexican (2001) - Rated 29 Jun 2008
"Decent film. Interesting plot."
100 0% The Silence of the Lambs (1991) - Rated 29 Jun 2008
"Tremendous film. Anthony Hopkins is really believablt. Clever and exciting plot too."
80 0% The Game (1997) - Rated 29 Jun 2008
"Very exciting film, lots of unexpected twists and turns."
70 0% A.I. Artificial Intelligence (2001) - Rated 29 Jun 2008
"Good sci-fi film."
80 0% American Psycho (2000) - Rated 29 Jun 2008
"I loved this film. It was very exciting."
80 0% A Clockwork Orange (1971) - Rated 29 Jun 2008
"An outstanding film. It is both exciting and has a serious message."