habs
Recent Ratings
Check out habs's...
80 49% | The Lake House (2006) - Rated 14 Aug 2007
"most people i taled to didnt like it because there was no explications for the reason they are two years appart...put that a side and enjoy the ride...altough beware tear jerking material ahead!! keanu Reeves and Sandra Bullock back together...great chemestry"
|
95 90% | The Evil Dead (1981) - Rated 14 Aug 2007
"Sam Raimi's debute...A great classic...rasied the bar back then...must of watched it at least 20 times...still jumop from my seat at some parts! Bruce Cambelle great as always"
|
65 12% | Slither (2006) - Rated 14 Aug 2007
"the movie is funny...good thriller....but gets old after 50 minutes of viewing"
|
80 49% | Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rated 14 Aug 2007
"A good Tim Burton remake, Johnny Depp plays a good role of a crazy Willy Wonka..altough the songs not the originals...are still good...missing the umpa lumpa song"
|
80 49% | 50 First Dates (2004) - Rated 14 Aug 2007
"first off...great soundtrack...Adam Sandler good acting,the Chemestry between the two is almost realistic. as a bit of tear jerking material...all in all good to watch with Girlfriend\Boyfriend"
|
75 28% | Sinbad: Legend of the Seven Seas (2003) - Rated 14 Aug 2007
"Pretty good for a cartoon...good action sequences..Good story"
|
90 79% | Shaun of the Dead (2004) - Rated 14 Aug 2007
"great british movie was very surprised by hit...even have use quotes from the movie"
|
90 79% | Meet Joe Black (1998) - Rated 14 Aug 2007
"One great performance by Pitt and the rest of the gang.Theres something for everyone here.Comedy,Drama,Fantasy and a whole new meaning to Peanut butter"
|
90 79% | Kung Fu Hustle (2004) - Rated 14 Aug 2007
"a great asian action\comedy...if a fan of crouching tigers will like this...kinda like a anime world but in real life"
|
90 79% | The Aviator (2004) - Rated 14 Aug 2007
"One of leonardo Dicaprio's best role...it as it all..Drama, suspence, comdey, horror ( the insanity part lol) really learn what it was like in the 50's 60's all and all for people my age...great directing too"
|