golddust
Recent Ratings
Check out golddust's...
50 27% | The Ice Storm (1997) - Rated 13 Oct 2010 |
60 59% | Scream (1996) - Rated 12 Oct 2010
"This movie is full of cheesy clichéd horror tropes and I still love it."
|
80 86% | Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) - Rated 12 Oct 2010
"A true classic that fully embodies the creepy feel from the book as well as the humor."
|
45 13% | Thirteen Ghosts (2001) - Rated 12 Oct 2010
"Not particularly frightening, though more solid than many similar films. It's surprisingly gory in parts as well, not for the weak of stomach certainly!"
|
92 95% | Zombieland (2009) - Rated 12 Oct 2010
"As a long time lover of zombie films, this was a refreshing and for once actually humorous comedy. Bill Murray really makes this picture."
|
60 59% | Ocean's Eleven (2001) - Rated 12 Oct 2010 |
60 59% | 50 First Dates (2004) - Rated 12 Oct 2010 |
60 59% | Breakfast at Tiffany's (1961) - Rated 12 Oct 2010 |
60 59% | Back to the Future Part II (1989) - Rated 12 Oct 2010 |
30 4% | Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (2003) - Rated 12 Oct 2010 |