gavinmcd

gavinmcd
Flick Fan - 89 Film Ratings
Member Since: 21 Mar 2006
Location: USA

more Recent Ratings

50 14% X-Men: The Last Stand (2006) - Rated 14 Aug 2007
1% The Benchwarmers (2006) - Rated 14 Aug 2007
65 33% Batman Returns (1992) - Rated 14 Aug 2007
70 41% Medicine Man (1992) - Rated 14 Aug 2007
95 91% V for Vendetta (2006) - Rated 14 Aug 2007
10 2% Ultraviolet (2006) - Rated 14 Aug 2007
50 14% The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Rated 14 Aug 2007
"Don't worry about this movie having too much Christian imagery, it's not heavy handed nor is there very much of it. Do worry about this movie being quite thin and not a very good interpretation of the book, and the child actors do a horrible job."
90 82% Brokeback Mountain (2005) - Rated 14 Aug 2007
"I thought that initially the sexual chemistry was a bit thin and that their romance comes in a bit suddenly and unexpectedly, but a beautiful picture in all."
90 82% Pride & Prejudice (2005) - Rated 14 Aug 2007
"I saw this movie because it was my girlfriend's turn to pick a movie, she picked a good one."
85 74% Wedding Crashers (2005) - Rated 14 Aug 2007