Filmaddict72

filmaddict72
Flick Fan - 20 Film Ratings
Member Since: 11 Mar 2013
Location: USA

more Recent Ratings

86 67% Boys on the Side (1995) - Rated 13 Aug 2013
91 87% Chicago (2002) - Rated 13 Aug 2013
98 97% Funny Girl (1968) - Rated 13 Aug 2013
95 92% Yentl (1983) - Rated 13 Aug 2013
87 75% Avatar (2009) - Rated 13 Aug 2013
80 40% Fargo (1996) - Rated 13 Aug 2013
78 32% Despicable Me 2 (2013) - Rated 13 Aug 2013
"Pretty sure I laughed more then anyone else in the movie theater including all of the kids."
83 52% Red 2 (2013) - Rated 13 Aug 2013
75 20% The Wolverine (2013) - Rated 13 Aug 2013
76 27% Margaret (2011) - Rated 01 Apr 2013
"It's kind of a mess but I think it works for the subject matter. I mean life itsself is a complex mess so why simplify the characters feelings. I also think anna paquin did a wonderful job."