FBC

fbc
Flick Fan - 78 Film Ratings
Member Since: 22 Jun 2006
Location: USA

more Recent Ratings

50 53% District B13 (2004) - Rated 14 Aug 2007
20 23% The Break-Up (2006) - Rated 14 Aug 2007
50 53% An Inconvenient Truth (2006) - Rated 14 Aug 2007
65 72% Cars (2006) - Rated 14 Aug 2007
"Quite touching, beautifully animated Pixar film."
40 41% Over the Hedge (2006) - Rated 14 Aug 2007
15 17% RV (2006) - Rated 14 Aug 2007
35 36% Mission: Impossible III (2006) - Rated 14 Aug 2007
25 29% The Da Vinci Code (2006) - Rated 14 Aug 2007
55 60% Akeelah and the Bee (2006) - Rated 14 Aug 2007
75 82% United 93 (2006) - Rated 14 Aug 2007
"I didn't flinch once. Powerful, powerful, thrilling, haunting experience."