ev19
Recent Ratings
Check out ev19's...
87 67% | The Da Vinci Code (2006) - Rated 24 Nov 2012 |
86 58% | Vantage Point (2008) - Rated 24 Nov 2012
"hell, this was one great movie. casting good, directing good, plot good. No flaws in my humble opinion."
|
79 21% | Black Swan (2010) - Rated 24 Nov 2012 |
83 37% | Insidious (2010) - Rated 24 Nov 2012
"At the beginning is seemed a great movie. However, soon enough when that woman and the spirit chasers come, the whole movie becomes so far-fetched and unreal that is completely boring. Nice ending scene however."
|
90 75% | Corpse Bride (2005) - Rated 24 Nov 2012
"It is a decent animation, humoristic at some point, but sad at the same time. Nice to pass your time..Tim Burton never disappoints me."
|
94 85% | The Ides of March (2011) - Rated 24 Nov 2012
"Although I am not a fan of this type of movies, I can say it is quite enjoyable. Ryan Gosling is probably the young edition of George Clooney, and there is a lot of chemistry between the two. The cast in general is good, the story is decent and there are no flaws in it."
|
86 58% | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005) - Rated 24 Nov 2012 |
88 71% | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) - Rated 24 Nov 2012 |
97 92% | The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 24 Nov 2012 |
81 30% | Life Is Beautiful (1997) - Rated 24 Nov 2012 |