Efendi
Recent Ratings
Check out Efendi's...
95 96% | American Beauty (1999) - Rated 05 Jan 2008
"I just can't believe that this is movie.There is something in this movie that separates it from the others."
|
85 76% | Jackie Brown (1997) - Rated 05 Jan 2008
"Tarantino is a talented director and most of his movies are excellent."
|
40 11% | Hellboy (2004) - Rated 05 Jan 2008
"Not bad,but not good."
|
70 65% | Toy Story (1995) - Rated 04 Jan 2008
"First movie completely made with computer,respect!"
|
60 42% | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Rated 04 Jan 2008
"I think that these pirates movies are overrated by some people.These movies have so called plot,but no soul."
|
60 42% | Ocean's Twelve (2004) - Rated 04 Jan 2008
"Entertainig but not good as ocean's eleven."
|
85 76% | 300 (2007) - Rated 04 Jan 2008
"Before you watch this film you have to read the comic that this movie is based on.I liked this movie,the atmosphere is something unique."
|
50 23% | Black Hawk Down (2001) - Rated 04 Jan 2008
"Effects are cool."
|
60 42% | Van Helsing (2004) - Rated 04 Jan 2008
"Entertaining,but the "thing" is missing."
|
30 3% | Free Willy (1993) - Rated 04 Jan 2008
"Terrible.I'm having this feeling that everything in this movie is done perforce."
|