dwobo
Bio: Personal rating system:
Basically Stars (1-5)*20
20 - Awful, didn't finish the movie. Only the very worst movies ever get this score.
40 - Finished the movie (maybe used fast forward), wouldn't ever watch it again or recommend
60/70 - Enjoyed the moview, but not great. I could rewatch/recommend depending on mood/genre
80/90 - Great movie, would watch again and would recommend to nearly anyone.
100 - Absolute Favorites
Basically Stars (1-5)*20
20 - Awful, didn't finish the movie. Only the very worst movies ever get this score.
40 - Finished the movie (maybe used fast forward), wouldn't ever watch it again or recommend
60/70 - Enjoyed the moview, but not great. I could rewatch/recommend depending on mood/genre
80/90 - Great movie, would watch again and would recommend to nearly anyone.
100 - Absolute Favorites
Recent Ratings
Check out dwobo's...
90 86% | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Rated 20 Oct 2022 |
90 86% | Live Free or Die Hard (2007) - Rated 20 Oct 2022 |
90 86% | Shooter (2007) - Rated 20 Oct 2022 |
80 65% | The Bourne Ultimatum (2007) - Rated 20 Oct 2022 |
40 12% | Wind River (2017) - Rated 20 Oct 2022
"Ewig langes Vorgeplänkel…."
|
60 32% | Upgrade (2018) - Rated 19 Oct 2022 |
80 65% | Sully (2016) - Rated 19 Oct 2022 |
70 41% | Lockout (2012) - Rated 19 Oct 2022 |
40 12% | Free Guy (2021) - Rated 19 Oct 2022 |
40 12% | Sweet Girl (2021) - Rated 19 Oct 2022 |