dogeatmoon

dogeatmoon
Movie Buff - 261 Film Ratings
Member Since: 13 Oct 2020
Location: USA

more Recent Ratings

65 45% How to Train Your Dragon (2010) - Rated 02 Apr 2021
"It's an okay animated film."
80 77% The Man With a Movie Camera (1929) - Rated 01 Apr 2021
"Great for what it is."
41 13% Escape from Tomorrow (2013) - Rated 01 Apr 2021
"This was not good."
57 34% Zack Snyder's Justice League (2021) - Rated 31 Mar 2021
"Superman! Batman! The other guys! All the heroes you love packed in one 4-hour long mediocre movie!"
61 39% Iron Man 3 (2013) - Rated 31 Mar 2021
"The most fun Iron Man movie."
74 64% The Gold Rush (1925) - Rated 30 Mar 2021
"Admirable but nothing too compelling."
79 73% Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) - Rated 30 Mar 2021
"The perfect Harry Potter movie."
68 52% Scott Pilgrim vs. the World (2010) - Rated 30 Mar 2021
"It's quirky and charming enough."
56 32% Rise of the Planet of the Apes (2011) - Rated 29 Mar 2021
"Some pretty gnarly visual effects but aside from that, it was bland."
50 23% Soul Surfer (2011) - Rated 29 Mar 2021
"WATCH OUT THERES A SHARK SWIM AWAY GOGOGOGO!!!!"