dium
Recent Ratings
Check out dium's...
90 92% | Goodfellas (1990) - Rated 25 Jan 2013 |
60 34% | Garden State (2004) - Rated 23 Jan 2013 |
60 34% | Corpse Bride (2005) - Rated 23 Jan 2013 |
80 73% | The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 15 Jan 2013 |
80 73% | Little Miss Sunshine (2006) - Rated 15 Jan 2013 |
50 17% | Kung Pow: Enter the Fist (2002) - Rated 15 Jan 2013
"I like this movie waaaaaay more than I think this movie is good. Made scoring it a weird internal battle."
|
60 34% | Galaxy Quest (1999) - Rated 15 Jan 2013
"Hahaha. Galaxy Quest. Jesus."
|
60 34% | Ocean's Thirteen (2007) - Rated 15 Jan 2013 |
60 34% | A Bug's Life (1998) - Rated 15 Jan 2013 |
50 17% | Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) - Rated 15 Jan 2013
"Ok... It's not great. It's not even very good. But I think most of the hate it gets is unwarranted. People have very fond memories of the earlier Indiana Joneses and they might misremember them as filmic masterpieces but honestly they were kinda goofy. Don't get me wrong... those movies are way better, and this movie is way more goofy. And the scene with the fridge IS unfortunate. But meh: I don't think it ruins any legacies. And it's better than both National Treasures."
|